iPQ-Center ile Ambalaj ve Etiket Baskıların %100 Kalite Kontolü | BST eltromat Istanbul

iPQ-Center ile Ambalaj ve Etiket Baskıların %100 Kalite Kontolü

30.10.2018

IPQ-Center ile Ambalaj ve Etiket Baskıların %100 Kalite Kontolü

BST eltromat International'dan iPQ-Center, flekso ve gravür baskıda ve diğer baskı işlemlerinde %100 kalite kontrol için modüler bir çözümdür. Sistem üç kalite güvence sistemini entegre eden IPQ Center'dan oluşur içerisinde % 100 baskı denetimi için iPQ-Check, baskı takibi için iPQ-View, inline spektrofotometrik ölçüm için iPQ-Spectral ve ve son olarak üretim sonrasında hataları ayıklama için iPQ-Workflow'dan oluşur. BST eltromat, üretim öncesi, üretim süreci ve sonrası ile tüm süreçleri kapsayan toplam kalite yönetimi anlayışını izlemektedir.


IPQ-Center'ın dört modülü, ambalaj ve etiket baskı kalite kontrolü konusundaki taleplerin tamamını kapsamaktadır. Üç kalite kontrol sistemi, iPQ-Check, iPQ-View ve iPQ-Spectral, her biri farklı kalite güvence görevlerini üstlenir. Her sistem bağımsız bir çözüm olarak kullanılabilir.

Dördüncü modül olan iPQ-Workflow, bu üç sistemi sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayarak, kullanışlı bir çalışma konsepti ile kapalı bir kalite güvence süreci oluşturuyor. Kullanıcı arayüzü, tüm interaktif kurulum ve işletim menüleri, baskı denetiminden canlı görüntüler de dahil olmak üzere tüm denetim sonuçlarıyla birlikte, çoklu dokunmaya duyarlı bir monitörde, kullanım kolaylığının en yüksek seviyede düşünüldüğü bir çözüm olarak operatörün kullanımına sunulmuştur.

Modüler yapı sayesinde, ambalaj ve etiket üreticileri tüm modülleri birbiri ardına süreçlerine entegre edebilir. Örneğin, birçok müşteri iPQ-View baskı takip modülü ile başlar, ardından diğer modülleri taleplerinin gelişimine uygun olarak ekler - adım adım, tam bir iPQ-Center'a kadar bu işlem devam ettirilebilir. İstediğiniz herhangi bir kombinasyon mümkündür, yani sadece bir modülle başlayan müşteriler güvenli bir yatırım yaptıklarından kesinlikle emin olabilirler. IPQ-Center'ın tüm sistemleri, daha yüksek talepler için giriş seviyesi Eco sürümleri veya Pro versiyonları olarak müşterilerin kalite taleplerinegöre seviyelendirilmiştir.

iPQ, baskı işlemiyle ilişkili olarak "Verimliliği ve Kaliteyi Artırma" anlamına gelmektedir. IPQ-Center, baskı sırasında oluşan kusurları güvenilir bir şekilde algılar ve hafızasına kaydeder. Müşteriler, kusurlu ürünleri güvenilir bir şekilde çıkarabilmektedir; bu, baskı ürünlerinin kalite standartlarına uymazsa müşterilere ulaşamayacağı anlamına gelmektedir. Ek olarak, makine operatörleri sürece müdahale edebilir ve ayarları hızlı ve erken bir aşamada yapabilirler. Bu, özellikle küçük kar marjlı işlerde, karlılık için belirleyici önemde olabilir. Ayrıca, üretim sırasında toplanan gerçek zamanlı veriler ve hatalar hafızada sürekli, uzun vadeli süreç iyileştirme için sağlam bir temel oluşturur sonuçta, bu bilgi, üretiminde parametrelerin nereye doğru gittiğine dair güvenilir sonuçlara ulaşmamızı sağlar.

Farklı kalite güvence görevleri için farklı çözümler, iPQ-Check, 4.500 mm'ye kadar olan web genişliklerinde ve 1.000 m / dak'ya varan makine hızlarında kullanılabilir. Yüksek performanslı çizgisel kameralar, tüm baskı formatı boyunca ayrıntılı renkli görüntü verileri sunar ve üretim sonuçlarını, üretim başından sonuna kadar hafızaya kaydeder. Üstün teknolojileri ve algoritmaları eksiksiz, güvenilir kontrol sağlar, böylece hata kaynakları hızlı bir şekilde bulunabilir ve ortadan kaldırılabilir. iPQ-Check, bu bağlamda süreçle ilgili hertürlü hataları algılar ve arasında ayrım yapar. IPQ-Check değişik tipteki aydınlatma opsiyonalrı ile, tüm malzeme tiplerinde benzersiz bir performans gösterir. Doğrudan aydınlatmaya ek olarak, yüksek düzeyde yansıtıcı malzemeler için metalize aydınlatma da vardır.

Inline spektral renk ölçümü için iPQ-Spectral, baskı için verilen renk standartlarına uygun bir şekilde uymasını sağlar. Sistem, X-Rite ile işbirliği içinde geliştirilmiştir ve XRGA standardı üzerinden çevrimdışı olarak ölçülen verilerin birbirine uyduğunu garanti eder. iPQ-Spectral, renk verilerinin baskıda yüksek çözünürlüklü bir spektrofotometre ile gerçek zamanlı, inline ölçümünü gerçekleştirir ve bunları referans değerleri ile karşılaştırır. Sistem sapmaları tespit ederse, bunları bilgi verici istatistikler, diyagramlar ve resimler şeklinde gösterir. Makine operatörleri fireleri önlemek için sürece müdahale etmeleri gereken bir bakışta görebilirler.

Baskı içindeki ölçüm, tüm baskı işi boyunca renkli görüntülerin kalıcı olarak tutulduğu anlamına gelir; bu, genellikle her baskı işi başına ölçüm yapılmasına izin veren, manuel ölçüm cihazlarına kıyasla belirleyici bir avantajdır. Pratikte, sadece yeni bir bobin başlangıcında ölçüm yapılmaktadır. Bununla birlikte, tüm bobin üzerindeki renk kalitesi hakkında bilgi mevcut değildir. IPQ-Spectral'in önemli verileri, 380 ila 730 nm arasındaki spektral ölçüm aralığını ve saniyede 30 ölçümün maksimum ölçüm sıklığını içerir. Ölçüm alanı, minimum 5 x 5 mm ebadına sahip olabilir ve basılı görüntüde istenen herhangi bir noktaya yerleştirilebilir. iPQ-Spectral hem katı hem de yarı tonlu renkleri ölçer.

Kalite kontrolde daha fazla kolaylık ve yetenek için iPQ-WorkFlow,
İş Akışı modülü, iPQ-Center'ın yeteneklerini ek işlevlerle tamamlar. Bu, kalite kontrolde ve üretim güvenilirliğinde kolaylık sağlar. IPQ-Workflow ayrıca firelerin önlenmesi veya en aza indirilmesi için daha fazla seçenek sunar. Piyasada benzersiz olan PDF Plate Auditor, örneğin, hasarlar veya yanlış klişeler makineye monte edilmişse, prova aşamasında alarm vererek operatörü uyarır. PDF Plaka Denetçisi, mevcut yazdırılan görüntüleri ön baskı aşamasındaki referans resimlerle karşılaştırır. Örneğin, kurulumun başlangıcında, ülkeye özel ambalajlar üretirken, baskı formlarının yanlış dilde montajını tespit eder.

Olay Günlüğü, ilgili tüm hataların şerit tabanlı kaydını sağlar. Hata sınıflarının ve çalışan metrajların yanı sıra kusurların ve ilgili referans görüntülerin ufak görüntülerini kaydeder. Aynı durum, denetim hassasiyetindeki değişiklikler gibi süreçle ilgili diğer bilgiler için de geçerlidir. PDF Raporlarının görünümü, Rapor Üreticisi'nin yardımıyla müşteriye özel bir tasarım verebilir.

Baskı işlemindeki her sapma otomatik olarak fire anlamına gelmez. Kalite Asistanı, makine operatörlerinin, sistem tarafından algılanan kusurları, gerçekten alakalı olup olmadıklarına karar vermek için bireysel olarak değerlendirmelerine izin verir. Fire göstergesi, baskı sırasında malzeme ağlarındaki kusurları işaretlemek, malzemenin çıkarılmasını başlatmak veya fireleri başka bir şekilde raporlamak için uygun seçenekler sunar. Doktor aktarma kontrol sistemi, sarıcıdaki kusurlu alanları ortadan kaldırırken yüksek verimliliği ile müşteri memnuniyetini garanti eder.

IPQ-İş Akışı'nın belirleyici özelliği, diğer üreticilerin üretim destekli çözümlerine olan açıklığıdır. IPQ-Center'ın inspection sistemleri Color Cert, AxonGraphix, PantoneLIVE veya Colorware PressView arayüzlerine sahiptir. Ayrıca flekso ve gravür baskıların kurulum sürelerini daha da azaltmak için yeni olanaklar sunan ESKO'nun Automation Engine'inin çift yönlü arabirimine de sahiptir. Örneğin, iPQ-Center'ın münferit modülleri için hedefler, Automation Engine ile uygun şekilde ayarlanabilir.